Відокремлений структурний підрозділ
Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури
Методична скарбничка

Жовтень місяць поповнив методичну скарбничку викладачів спеціальних дисциплін нашого коледжу ГАНДЗЕЙЧУК Олени та БАЗАЛИЦЬКОЇ Дар'ї, які поділилися своїм досвідом та методикою проведення інтегрованих занять зі спеціальних дисциплін для здобувачів фахової передвищої освіти.

Місячник цивільного захисту

В період з 25 вересня по 20 жовтня 2023 року у нашому коледжі проходив місячник цивільного захисту.

Метою заходу було практичне відпрацювання педагогічним колективом і студентами теоретичних знань та практичних навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з цивільного захисту, Захисту України, та безпеки життєдіяльності.

Цікавими і повчальними були виховні години в групах нового набору: «Єдина державна система цивільного захисту та її складові. Законодавче та нормативно-правове забезпечення її функціонування».

Знання та уміння застосовувати засоби індивідуального захисту та діяти під час надзвичайних ситуацій і подій допоможуть вберегти своє життя!

Уклали договори про співпрацю

Зважаючи на необхідність упроваджувати норми законодавства України щодо академічної мобільності учасників освітнього процесу, 27 жовтня 2023 року за участю проректора з навчальної роботи та регіонального розвитку КНУБА Романа АКСЕЛЬРОДА уклали договори про співпрацю:

- Житомирський технологічний фаховий коледж КНУБА, в особі директора Людмили БІЛОГОР;

- Вінницький фаховий коледж будівництва , архітектури та дизайну КНУБА , в особі директора Наталі БОНДАРЧУК;

- Київський індустріальний фаховий коледж КНУБА , в особі директора Світлани КІКТО.

Договір про співпрацю передбачає реалізацію програми академічної мобільності.

Здобувачі освіти отримають можливість покращити персональний рівень володіння фаховими знаннями, поглибити та урізноманітнити власний професійний досвід, опанувати необхідні навички та компетенції задля формування успішної кар’єри, а також особисто переконатися у перевагах прогресивної освіти сучасності.

День української писемності та мови в нашому коледжі

27 жовтня 2023 року у День української писемності та мови, викладачі та студенти ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності - 2023, продемонструвавши солідарність з українцями в усьому світі, бо мова - це душа нації й основа державності.

Мова – то серце народу

З нагоди Дня української писемності та мови була проведена студентська конференція «Мова – то серце народу». Студенти-другокурсники спеціальності 191 «Будівництво та цивільна інженерія» разом з викладачами ТИШКІВСЬКОЮ С.Г. та ПІХ А.В. обговорювали питання походження, розвитку й функціонування одного з найцінніших надбань, яке створили й залишили наші предки.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

Мова - це зброя, мова - це кордон, мова – це сторож держави.

Мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб

Напередодні свята Дня української писемності та мови в бібліотеці-філії 1ВС ЦБС відбувся захід "Безсмертна мово, рідна і терпка ...", у якому брали участь студенти групи 28А-1 на чолі з викладачем української мови Юлією МАЛОЮ та члени народознавчого клубу "Калинонька".

Українська мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб.

Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь. Сьогодні захисники України знову відстоюють цінності нашого народу. Серед них - рідна мова.

Учасники заходу підготували цікаву та пізнавальну інформацію з історії та розвитку української мови, декламували вірші улюблених українських класиків та сучасних поетів, насолоджувались піснями та мелодійним звучанням рідного слова.

Гостьова лекція про основні правила дотримання безпеки дорожнього руху в осінньо-зимовий період

24 жовтня на базі ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА була проведена зустріч з інспектором відділу зв'язків з громадськістю, капітаном поліції Володимиром Герасимчуком та інспектором роти #4 батальйону управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції, старшим лейтенантом поліції Олесею Шаповаловою.

Тема лекціїї: «Основні правила дотримання безпеки дорожнього руху в осінньо-зимовий період», профорієнтаційна бесіда про умови проходження конкурсного відбору до патрульної поліції.

Виставка робіт художника Артура Орльонова «ПІД ПОКРОВОМ ЗАХИСНИКІВ»

20 жовтня студенти групи 28А-2 разом з викладачами КУДРИНЕЦЬКОЮ В.В та ГЕРАСИМЕНКО С.В., відвідали виставку робіт художника Артура Орльонова «ПІД ПОКРОВОМ ЗАХИСНИКІВ» (із колекції Центру історії Вінниці, який з 2022 року став Музеєм Вінниці).

Ця виставка відкрила перед нами обличчя незламних Захисників України та тих, хто віддано захищав права і вольності Вінниці. Експозиція нагадала про наших предків, які боролися за свободу і Незалежність, та надихнула нас високими ідеалами та цінностями, які ми повинні захищати й дотримуватися сьогодні.

На виставці представлені роботи, які стосуються Захисників періоду Української революції. Серед них є портрети Якова Гандзюка, Валентина Отамановського, Миколи Федюшки (Євшана), Олександра Даїна, Миколи Стаховського, а також батальна картина «Вапнярська операція Армії УНР (26 – 31 липня 1919 р.).

Працюємо на результат

«Ми впевнені, що наші знання і навички будуть потрібні при відбудові зруйнованих міст!».

Студенти груп 41Б та 49ТЕ ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА продовжують роботу над курсовими проєктами з організації будівельного виробництва під керівництвом викладача спеціальних дисциплін ШЕВЧУК Л.В.

3-є місце у турнірі з боулінгу

ЩИРІ ВІТАННЯ!

18 жовтня студенти 4-го курсу освітньо-професійної програми "Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції" ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА ЖУКОВСЬКИЙ Олександр, КОЗЮК Дмитро, РУДЕНКО Микола, ЧОРНИЙ Назар вибороли 3-є місце у турнірі з боулінгу серед учнів та студентів навчальних закладів м. Вінниці, організованому Відділом молодіжної політики міської ради спільно з Вінницькою Молодіжною Радою.

МОЛОДЦІ!

Студентка 1-го курсу зайняла 3-є місце на Відкритому всеукраїнському турнирі з тхеквондо

Щирі вітання!

Студентка групи 17Д-1 ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА ЯКОВЕНКО Ольга зайняла 3-є місце на Відкритому всеукраїнському турнирі з тхеквондо WTF «Чемпіонат України» серед юніорів в ваговій категорії 49 кг.

Договір про співпрацю щодо реалізацї програми академічної мобільності

12 жовтня ВСП Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, в особі директора БОНДАРЧУК Наталі Валеріївни, та ВСП Житомирський технологічний фаховий коледж КНУБА, в особі директора БІЛОГОР Людмили Анатоліївни, за участю проректора з навчальної роботи та регіонального розвитку КНУБА АКСЕЛЬРОДА Романа Борисовича підписали Договір про співпрацю щодо реалізацї програми академічної мобільності.

До Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва

З метою вшанування мужності й героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій, сприяння зміцненню патріотичного духу під керівництвом викладача МАСТЕРОВА Андрія Геннадійовича в коледжі відбувся захід до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва.

Все буде Україна!

Нагородили кращих спортсменів коледжу

20 вересня року на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбувся Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед студентів присвячений до Міжнародного дня студентського спорту.

Вінницьке обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Спортивна студентська спілка України у Вінницькій області нагородили грамотами студентів ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА ПРОЦЕНКА Артема та СВИНАРЧУК Іванну.

Вітаємо кращих спортсменів коледжу.

Обласна Спартакіада
з легкої атлетики

ВІТАЄМО!!!

Студент нашого коледжу ЗАХАР'ЇН Назар отримав призове ІІІ місце у обласній Спартакіаді серед закладів фахової передвищої освіти з легкої атлетики на дистанції 100 м і ІІІ місце на дистанції 200 м.

Цікава екскурсія

  05 травня студенти груп 37Д-1 та 37Д-2 спеціальності 022 Дизайн під керівництвом викладача комп'ютерного проєктування БОЙКА О.П. відвідали клуб дизайнерів та декораторів "VIP-територія" з метою теоретичного ознайомлення з дизайнерською діяльністю в реальних умовах із застосуванням сучасних матеріалів та технологій.

   В результаті заходу і співбесіди з працівниками фірми одна із студенток отримала пропозицію для офіційної роботи, всі інші учасники заходу - необхідний досвід на майбутнє.

 Панувала атмосфера єдності, спільної зацікавленості, щирості та весняного настрою!!!

Обласне методичне об'єднання викладачів іноземних мов

  Сьогодні ми усі шукаємо конструктивні шляхи для побудови здорового та захищеного суспільства. Багато зусиль докладається для збереження ментального здоров’я усіх учасників освітнього процесу педагогами освітніх закладів. Не винятком є заклади фахової передвищої освіти Вінницького області, які на засіданнях обласних методичних об’єднань викладачів різних дисциплін шукають нові підходи та методи для навчання молоді в особливих умовах війни в Україні.

 Не винятком є і викладачі іноземних мов, які знаходять можливості впровадження двомовної освіти, проведення інтегрованих та бінарних занять, під час яких іноземна мова відіграє роль засобу вивчення профільних дисциплін.

  З метою реалізації програми підвищення кваліфікації викладачів іноземних мов ЗФПО Вінницької області травня року на базі нашого коледжу відбувся методичний івент із застосування методики CLIL (Content Language Integrated Learning) у вивченні фахових дисциплін англійською мовою.

 З вітальним словом до учасників ОМО викладачів іноземних мов звернулась директорка закладу, кандидат економічних наук, Наталя Валеріївна БОНДАРЧУК, зазначивши вагомість та необхідність вдосконалення педагогічної майстерності задля майбутнього нашої країни в особі наших здобувачів освіти.

  В своїй промові голова ОМО, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач англійської мови КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» Олена Георгіївна МАРЦЕНЮК акцентувала увагу учасників на актуальності, місці та ролі підходів CLIL у системи сучасних ефективних методик викладання англійської мови.

  Зокрема, було зазначено, що розгляд даного питання повністю корелюється з Концептуальними засадами державної політики щодо розвитку англійської мови в системі освіти. Був зроблений аналіз результатів опитування щодо застосування у своїй практиці викладачами області даного підходу.

 Теоретико-прикладні аспекти методики CLIL були висвітлені викладачами іноземних мов ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, Наталією Геннадіївною КІРЄЄВОЮ та Іриною Петрівною ЛИСОЮ.

 Викладачі поділились багатим досвідом інтегрованих занять з біології, культурології та інших дисциплін; практичне застосування технологій було висвітлено у виступах викладачів іноземних мов Могилів-Подільського методичного коледжу Оксаною Іванівною КОЛІСНИК та Вінницького фахового коледжу економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету Сергієм Миколайовичем КРАСУЦЬКИМ.

На завершення програми підвищення кваліфікації студентами КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» під керівництвом МАРЦЕНЮК О.Г. був зроблений огляд сучасних проблем з германської лінгвістики, зокрема вербалізація сучасних понять та мода на германізми в українській мові.

Приємно, що в онлайн-засіданні взяли участь 90 викладачів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області. Учасники ОМО обговорили результативність виконання програми роботи ОМО викладачів іноземних мов ЗФПО Вінницької області у поточному році та визначили пріоритети та вектори роботи на наступний навчальний рік.

Обласний конкурс
наукових робіт з біології

Щирі вітання!!!

Студентка нашого коледжу СЕВАСТЬЯНОВА Анна (група 17Д-1) виборола І місце в Обласному конкурсі учнівських наукових робіт з природничих наук серед учнів закладів середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти, секція «Біологія».

Науковий керівник - ПОЛИВАНА А.С.

Обласна олімпіада
з інформатики

  ЩИРІ ВІТАННЯ!!!

Студент нашого коледжу РАБЕНЧУК-КОРОЛЬКЕВИЧ Олексій (група 18А-2) виборов І місце в обласній олімпіаді з інформатики серед студентів ЗФПО Вінницької області, в якій взяли участь 17 студентів.

Ви наша гордість і надія на подальший розвиток інформаційних технологій в нашій вільній, успішній, цифровій Україні.

Керівники - ГАЛУША Алла Вікторівна, ВОВНЕНКО Наталя Миколаївна, БАСІСТА Наталя Володимирівна.

Обласний конкурс
з англійської мови

  ЩИРІ ВІТАННЯ!!!

Студенти нашого коледжу РОМАНОВА Марія (група 17Д-1) та КУШТА Іван (група 18А-2) вибороли ІІІ місце в обласному творчому конкурсі з англійської мови «Світ мов і мови світу» серед здобувачів освіти ЗФПО Вінницької області.

Керівник - ЛИСА Ірина Петрівна.

Обласний конкурс
з української філології

ЩИРІ ВІТАННЯ !!!

Студентка нашого коледжу МИРОНЮК Ольга  (група 17-Д1), виборола ІІІ місце в обласному конкурсі пошуково-дослідницьких робіт з української філології серед студентів ЗФПО Вінницької області.

Науковий керівник - ЗУБАТЮК Оксана Вікторівна.

У конкурсі взяли участь 24 здобувачі фахової передвищої освіти. Студентами було презентовано 12 робіт з української мови та 11 робіт з української літератури.

Конкурс відбувся в рамках ОМО викладачів української філології.