Відокремлений структурний підрозділ
Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури

Методична робота

Школа молодого викладача

Атестація педагогічних працівників

      У коледжі працює школа молодого викладача «Перспектива», метою якої є допомога молодим викладачам в оволодінні професійною майстерністю.
       Молоді викладачі в обов'язковому порядку відвідують заняття школи, де досвідчені методисти та викладачі-методисти коледжу знайомлять їх з організацією навчальної, методичної, виховної роботи вищих навчальних закладів, проводять з ними теоретичні та практичні заняття, діляться власним педагогічним досвідом.

   З метою вдосконалення своєї майстерності, ознайомлення з різними методиками проведення занять, досвідом впровадження в роботу передових педагогічних технологій молоді викладачі мають можливість відвідувати відкриті заняття викладачів коледжу, брати участь в їх обговоренні.
           У разі потреби молоді викладачі можуть звернутися до методичного кабінету за консультаціями з питань навчально-методичної, наукової та виховної роботи.

Обласне методичне об’єднання заступників директорів з виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області

 11 жовтня 2024 року на базі ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА відбулося обласне методичне об’єднання заступників директорів з виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.

  З вітальним словом до присутніх звернулася директор коледжу Наталя БОНДАРЧУК.

  Завідувач відділення Архітектура та містобудування Наталія КОЗИНЮК провела оглядовий вернісаж освітнього простору ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА для учасників ОМО.

  Лариса ЛЕМЕШКО, завідувач бібліотекою, розповіла про випускників коледжу, загиблих Героїв, зображених на меморіальній експозиції «ПАМʼЯТАЄМО».

  Голова обласного методичного об’єднання ВОЛКОТРУБ Аркадій окреслив основні організаційні моменти роботи.

  Методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області Леся МОТОРНА привітала присутніх та побажала конструктивної роботи.

  У рамках ОМО відбувся практичний семінар "Формування почуття патріотизму в здобувачів освіти задля збагачення і примноження генетичного фонду української нації, зрощення національної еліти".

  Аркадій ВОЛКОТРУБ, голова ОМО, заступник директора з виховної роботи ВСП «Чернятинський фаховий коледж ВНАУ» у своїй доповіді розповів про формування патріотичних почуттів у здобувачів освіти в закладі фахової передвищої освіти.

  Любов ГОРДІЄНКО, заступник директора з виховної роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, виступила з темою: «Десятилітня війна, яка триває століттями… Формування почуття патріотизму в здобувачів освіти задля збагачення і примноження генетичного фонду української нації, зрощення національної еліти».

  Наталія ЛЮБЧАК, заступник директора з виховної роботи ВСП «Вінницький фаховий коледж НУХТ», розповіла у своїй доповіді про формування почуття патріотизму в здобувачів освіти ВСП «Вінницький фаховий коледж НУХТ».

  Світлана ОМЕЛЬЧЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи Тульчинського фахового коледжу культури, виступила із доповіддю «Актуальні акценти виховання студентської молоді у Тульчинському фаховому коледжі культури».

  Талановитий викладач ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА Олександр ПЕЛЕШКО провів для гостей незабутній майстер-клас «Екнаустика - найдавніший вид українського малярства».

  Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчати, творити!

  Бажаємо всім нових творчих здобутків, миру, добра та злагоди!

Методична скарбничка

Жовтень місяць поповнив методичну скарбничку викладачів спеціальних дисциплін нашого коледжу ГАНДЗЕЙЧУК Олени та БАЗАЛИЦЬКОЇ Дар'ї, які поділилися своїм досвідом та методикою проведення інтегрованих занять зі спеціальних дисциплін для здобувачів фахової передвищої освіти.

Обласне методичне об’єднання викладачів економічних і фінансових дисципліни

  23 квітня 2024 року на базі нашого коледжу відбулося обласне методичне об’єднання викладачів економічних і фінансових дисциплін закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.

  З вітальним словом до присутніх звернулася директор коледжу Наталя БОНДАРЧУК.

  Голова обласного методичного об’єднання КУКУРУДЗЯК Леся окреслила основні організаційні моменти роботи.

  Методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області Леся МОТОРНА привітала присутніх та побажала конструктивної роботи.

  У рамках ОМО відбувся тренінг ПІДХОДИ, ФОРМИ ТА МЕТОДИ ДИНАМІЧНОГО НАВЧАННЯ У МАЙБУТНІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ФАХІВЦІВ.

  Інна КОМАРОВСЬКА, заступник директора з навчальної роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, у своїй доповіді розповіла про основні особливості проєктування і реалізацію освітнього продукту.

  Людмила УМАНЕЦЬ, викладач ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, виступила з темою: «Трансформація освіти: динамічні методи навчання для підготовки здобувачів освіти до викликів майбутнього».

  Леся КУКУРУДЗЯК, голова ОМО, викладач економічних дисциплін ВСП «Вінницький фаховий коледж НУХТ», розповіла у своїй доповіді про використання цифрових шаблонів для динамічного освітнього середовища.

  Під час тренінгу створили активну взаємодію між учасниками, поєднуючи навчання, розвиток, командоутворення, спілкування, мотивацію та планування.

  У рамках засідання ОМО було підведено підсумки апробації досвіду «Інтеграція принципів сталого розвитку у викладання економічних дисциплін» ЧЕСНИК Наталі, викладача економічних дисциплін ВСП «Вінницький фаховий коледж НУХТ».

  Учасники ОМО обговорили план роботи на наступний навчальний рік.

  Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчати, творити!

  Бажаємо всім нових творчих здобутків, миру, добра та злагоди!

Обласна олімпіада з інформатики

  09 квітня 2024 р на базі ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА пройшла Обласна олімпіада з інформатики серед здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.

  В олімпіаді взяли участь представники 15 закладів освіти області, які вибороли честь називатися найкращими інформатиками.

  Переможцем став студент нашого коледжу – Рабенчук-Королькевич Олексій (група 28А-2).

  Вітаємо Олексія і викладачів Галушу Аллу Вікторівну та Вовненко Наталю Миколаївну!

  Бажаємо нових звершень і перемог!

Атестація педагогічних працівників

  18 березня 2024 року відбулося засідання атестаційної комісії ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА за участі всіх членів атестаційної комісії та педагогічних працівників, що атестуються в 2023- 2024 навчальному році.

  Під час вивчення практичного досвіду викладачів атестаційна комісія відмітила, що педагогічні працівники представили всі напрями освітнього процесу відповідно до сучасних вимог і положень.

  Дякуємо всім за проведену роботу та бажаємо успіхів у професійному зростанні!

02 листопада 2023 року на базі ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках обласного методичного об’єднання заступників директорів з виробничого навчання закладів фахової передвищої освіти відбувся семінар на тему: «Набуття компетентностей при практичній підготовці в умовах воєнного стану ЗФПО Вінницької області».

У ньому взяли участь 30 учасників.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася кандидат економічних наук, директор коледжу – Наталя БОНДАРЧУК. Вона наголосила, що завдяки героїзму ЗСУ ми маємо можливість навчати молодь навіть у такий важкий для країни час. Тому питання практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти для відновлення країни є дуже важливим.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася кандидат педагогічних наук, голова ОМО методистів та голів обласних методичних об’єднань закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, методист базового закладу освіти Вінницької області – Леся МОТОРНА. ​

З побажаннями плідної праці та збагачення досвідом звернулася до колег кандидат педагогічних наук, голова обласного методичного об’єднання заступників директорів з виробничого навчання закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, заступник директора з навчально-виробничої роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва та архітектури – Ольга БУЛЕЙКО.

Метою проведення семінару було:

- удосконалення професійних компетентностей заступників директорів з навчально-виробничої роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області;

- огляд та аналіз нормативної документації, що регламентує практичну роботу та діяльність закладів фахової передвищої освіти;

- обмін досвідом щодо набуття компетентностей при практичній підготовці закладів фахової передвищої освіти.

З цікавими та змістовними доповідями виступили:

- Ольга БУЛЕЙКО – голова обласного методичного об’єднання заступників директорів з виробничого навчання закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, заступник директора з навчально-виробничої роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, кандидат педагогічних наук;

- Валентина СВЕРЛОВИЧ – заступник директора з навчально-виробничої роботи Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»;

- Олександр ПЕЧЕНЮК – заступник директора з навчально-виробничої роботи Вінницького транспортного фахового коледжу.

Засідання пройшло досить творчо, плідно, у теплій та затишній атмосфері, з використанням інтерактивних засобів.

Під час проведення семінару учасники набули фахові компетентності:

- готовність до використання та поширення освітніх інновацій під час проходження практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти;

- здатність формувати і розвивати професійні компетентності у процесі практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти в умовах воєного стану;

- здатність керуватися в управлінській діяльності нормативно-правовими документами в галузі освіти;

- здатність вирішувати складні завдання і проблеми професійної діяльності з організації практичної підготовки.

Пролунало чимало приємних відгуків учасників ЗФПО Вінниччини щодо взяти участь у цій зустрічі, адже подібні заходи є чудовою платформою не лише для обміну досвідом, а й для набуття нових інноваційних навичок та знань, вдосконалення компетентностей.

Після завершення методичного об’єднання учасники семінару отримали сертифікати.

З величезною цікавістю учасники семінару оглянули унікальну виставку творчих робіт здобувачів нашого коледжу.

Ми вдячні всім учасникам семінару за їх активну участь, цінні виступи та зацікавленість у майбутньому розвитку фахової передвищої освіти!

Обласне методичне об'єднання заступників директорів з виробничого навчання

  13 червня 2023 року на базі ВСП Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБА відбулося обласне методичне об’єднання заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.

    Голова методичного об’єднання ЗАБРОДІНА Лілія Олександрівна виступила з вітальним словом та окреслила основні організаційні моменти.

  Директор ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА БОНДАРЧУК Наталя Валеріївна привітала присутніх та побажала конструктивної роботи.

  Актуальною темою онлайн-засідання стало питання семінару «Ліцензування освітньої діяльності та акредитація освітньо-професійних програм як процедури забезпечення якості фахової передвищої освіти».

  Зі словами важливості розгляду питань семінару виступила МОТОРНА Леся Володимирівна, методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.

  Заступник директора з навчальної роботи ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА КОМАРОВСЬКА Інна Олександрівна виступила з доповіддю: «Започаткування та провадження освітньої діяльності на рівні фахової передвищої освіти».

  Заступник директора з навчальної роботи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» САМБОРСЬКА Олена Дмитрівна виступила з доповіддю: «Підготовка до акредитації освітніх програм за новою моделлю із досвіду КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

  Обласне методичне об’єднання заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області пройшло в інформаційній та творчій атмосфері.

   Бажаємо всім плідної роботи, нових творчих здобутків, миру, добра та злагоди!

Обласне методичне об'єднання заступників директорів з навчальної роботи

  Сьогодні ми усі шукаємо конструктивні шляхи для побудови здорового та захищеного суспільства. Багато зусиль докладається для збереження ментального здоров’я усіх учасників освітнього процесу педагогами освітніх закладів. Не винятком є заклади фахової передвищої освіти Вінницького області, які на засіданнях обласних методичних об’єднань викладачів різних дисциплін шукають нові підходи та методи для навчання молоді в особливих умовах війни в Україні.

 Не винятком є і викладачі іноземних мов, які знаходять можливості впровадження двомовної освіти, проведення інтегрованих та бінарних занять, під час яких іноземна мова відіграє роль засобу вивчення профільних дисциплін.

  З метою реалізації програми підвищення кваліфікації викладачів іноземних мов ЗФПО Вінницької області травня року на базі нашого коледжу відбувся методичний івент із застосування методики CLIL (Content Language Integrated Learning) у вивченні фахових дисциплін англійською мовою.

 З вітальним словом до учасників ОМО викладачів іноземних мов звернулась директорка закладу, кандидат економічних наук, Наталя Валеріївна БОНДАРЧУК, зазначивши вагомість та необхідність вдосконалення педагогічної майстерності задля майбутнього нашої країни в особі наших здобувачів освіти.

  В своїй промові голова ОМО, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач англійської мови КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» Олена Георгіївна МАРЦЕНЮК акцентувала увагу учасників на актуальності, місці та ролі підходів CLIL у системи сучасних ефективних методик викладання англійської мови.

  Зокрема, було зазначено, що розгляд даного питання повністю корелюється з Концептуальними засадами державної політики щодо розвитку англійської мови в системі освіти. Був зроблений аналіз результатів опитування щодо застосування у своїй практиці викладачами області даного підходу.

 Теоретико-прикладні аспекти методики CLIL були висвітлені викладачами іноземних мов ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА, Наталією Геннадіївною КІРЄЄВОЮ та Іриною Петрівною ЛИСОЮ.

 Викладачі поділились багатим досвідом інтегрованих занять з біології, культурології та інших дисциплін; практичне застосування технологій було висвітлено у виступах викладачів іноземних мов Могилів-Подільського методичного коледжу Оксаною Іванівною КОЛІСНИК та Вінницького фахового коледжу економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету Сергієм Миколайовичем КРАСУЦЬКИМ.

На завершення програми підвищення кваліфікації студентами КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» під керівництвом МАРЦЕНЮК О.Г. був зроблений огляд сучасних проблем з германської лінгвістики, зокрема вербалізація сучасних понять та мода на германізми в українській мові.

Приємно, що в онлайн-засіданні взяли участь 90 викладачів закладів фахової передвищої освіти Вінницької області. Учасники ОМО обговорили результативність виконання програми роботи ОМО викладачів іноземних мов ЗФПО Вінницької області у поточному році та визначили пріоритети та вектори роботи на наступний навчальний рік.

Обласне методичне об'єднання викладачів іноземних мов

    27 березня 2023 року відбулося засідання атестаційної комісії ВСП Вінницького фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну КНУБА за участі членів атестаційної комісії та педагогічних працівників, що атестуються в 2022-2023 навчальному році. Усі викладачі сумлінно підготувалися до атестації. У представлених матеріалах висвітлили усі напрями освітнього процесу в світлі сучасних вимог і положень. Дякуємо усім за проведену роботу та бажаємо успіхів у професійному зростанні!

Засідання атестаційної комісії