Відокремлений структурний підрозділ
Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури
Про нас
ВСП Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Київського національного університету будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України - один із найстаріших навчальних закладів нашої держави, заснований в 1920 році як меліоративно-будівельна професійно-технічна школа.
За 100 років свого існування коледж підготував 27 тисяч фахівців, які працюють в різних галузях народного господарства.
Коледж має 2 навчальних корпуси, гуртожиток на 400 місць. В навчальних корпусах – 35 кабінетів та лабораторій, їдальня на 110 місць, читальний зал, актовий зал на 450 місць, 2 спортивних зали, 9 навчально-виробничих майстерень.
Всі навчальні кабінети, лабораторії, навчально–виробничі майстерні оснащені і оформлені у відповідності з вимогами навчальних планів та програм, наукової організації праці і відповідають санітарно-технічним вимогам.
В гуртожитку для студентів працює бібліотека, читальний зал, спортивний зал.
Навчальні майстерні мають 9 цехів (зварювальний, сантехнічний, токарний, столярний, ручної та механічної обробки, малярний, ковальський, слюсарний), які забезпечують виконання навчальної практики.
Коледж має бази виробничого навчання. В основному це підприємства міст: Вінниця, Київ, Харків, Хмельницький, Житомир, Полтава, Одеса, Херсон, а саме: концерн ”Поділля”, БМУ-3, БМУ-2, БМУ-1, ТОВ “Вінницябуд“, Державна служба доріг у Вінницькій області, Вінницьке ТТУ, Корпорація “Південьзахідбуд”, Державне підприємство “Поділлягеодезкартографія”, Державне кадастрове бюро при Вінницькій облдержадміністрації, КП “Вінницяводоканал” та комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства районів області, ВАТ Вінницький завод тракторних агрегатів, ВАТ “Укртелеком”, ВАТ “Володарка”, ВАТ “Будматеріали”, ТОВ “Трансподілля-трансбудсервіс”.
Понад 250 студентів коледжу беруть участь в гуртках технічної творчості, художньої самодіяльності та гуртках за інтересами, в обласній виставці технічної творчості.
Працює в коледжі постійно діюча виставка технічної творчості, яка являється базою для проведення екскурсій, занять зі студентами, профорієнтаційної роботи.
Значна увага приділяється спортивно-масовій та оздоровчій роботі, працюють 5 спортивних секцій, проводяться спортивні свята, дні здоров’я тощо.
Трудове виховання займає одне із основних напрямків формування майбутніх фахівців. Студенти коледжу беруть участь у ремонті навчальних корпусів та гуртожитку.
Під керівництвом директора коледжу навчально–виховний процес забезпечують заслужений вчитель України, 2 заслужених працівника народної освіти України, 98 висококваліфікованих педагогів, з яких 41 вищої категорії, 14 відмінники народної освіти України, 25 викладачі-методисти, 3 кандидати наук.
Колектив педагогів постійно підвищує професійну підготовку, впроваджує різні методи навчання.
Випускники коледжу зараховуються на підставі співбесіди на ІІ-ІІІ курс до Київського національного університету будівництва та архітектури.
Структура коледжу дозволяє швидко переходити до підготовки нових спеціальностей за потребами регіону. Потенціальні можливості навчального закладу відповідають заявленому статусу.
Набір студентів проводиться згідно умов прийому до вищих навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України.
В навчальному процесі широко використовуються персональні ЕОМ. Для комп’ютерного забезпечення навчального процесу коледжу створено три кабінети: кабінет інформатики та обчислювальної техніки, кабінет інформатики та комп’ютерної техніки та кабінет комп’ютерних технологій. Продовжується робота щодо впровадження комп’ютерної техніки в навчальний процес.
Коледж на 100% забезпечений навчальною та довідковою літературою.